Paslaugos

Paslaugos

KVIEČIAME  REGISTRUOTIS SKIEPIJIMUI COVID-19 VAKCINA

Informuojame, kad UAB Lazdijų sveikatos centre gyventojai gali nemokamai vakcinuotis nuo COVID-19 adaptuota „Comirnaty“ Original/Omicron BA.4–5 vakcina, antrąja stiprinančiąja (arba vadinamąja ketvirtąja doze), nepriklausomai nuo to, kurioje gydymo įstaigoje jie yra registruoti.
Comirnaty vakcina skirta nuo 12 metų ir vyresnių asmenų skiepijimui.
Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 galima leisti tik asmenims, kurie anksčiau paskiepyti bent pradiniu vakcinacijos nuo COVID-19 kursu ir po paskutinės COVID-19 vakcinos dozės suleidimo turi būti praėję bent 3 mėnesiai. Persirgę COVID-19 (prieš, tarp ar po skiepo) skiepijami praėjus 180 dienų po paskutinio skiepo arba persirgimo.
Vakcina skatina imuninę sistemą (organizmo natūralią apsaugą), gaminti antikūnus ir kraujo ląsteles, veikiančias prieš virusą, taip susidarant apsaugai nuo COVID-19.
Kadangi Comirnaty Original/Omicron BA.4-5 sudėtyje nėra viruso, skirto imuninei reakcijai sukelti, nuo jos COVID-19 susirgti negalite.
Prie visų Lazdijų rajono gydymo įstaigų prisirašę gyventojai kviečiami registruotis telefonu (8 318) 4 34 81. Registracijos metu pateikite teisingą kontaktinį telefono numerį, kuriuo su jumis susisieks atsakingas asmuo, skiepui paskirs datą ir laiką. Skiepijama UAB Lazdijų sveikatos centro poliklinikoje  (Kauno g. 8A, Lazdijai), o pas judėjimo negalią turinčius  gyventojus medikai atvyks į namus. 

 

 

Svarbiausia informacija apie koronavirusą (Covid-19)

 

 


UAB Lazdijų sveikatos centre atliekami greitieji

SARS-CoV-2 antigeno testai

Tyrimo kaina 15,00 Eur 

Tyrimas atliekamas kiekvieną darbo dieną nuo 8.00 iki 15.30 val.

Kviečiame registruotis tel. (8 318) 4 34 81 nuo 8.00 iki 16.00 val.

Kam naudojamas tyrimas? SARS-CoV-2 antigeno testu ieškomi baltymai, sudarantys SARS CoV-2 virusą, siekiant nustatyti, ar asmuo turi aktyvią Covid-19 infekciją.

Per kiek laiko gaunami tyrimo rezultatai? Per 15 - 20 min.

Antigeno testas galioja 48 val. nuo ėminio paėmimo momento.

Karščiuojantiems ir turintiems Covid-19 infekcijos požymių pacientams su šeimos
gydytojo siuntimu greitieji antigenų
testai atliekami nemokamai.

UAB Lazdijų sveikatos centre atliekami COVID-19 IgG antikūnų tyrimai

Tyrimo kaina 20,00 Eur 

Tyrimas atliekamas antradieniais, penktadieniais nuo 8.00 iki 12.00 val.

Kviečiame registruotis tel. (8 318) 5 15 24 nuo 8.00 iki 16.00 val.

Kam naudojamas tyrimas? Serologiniai COVID-19 IgG kraujo tyrimai naudojami viruso (SARS-CoV-2) antikūnams nustatyti ir parodo ar asmuo yra persirgęs koronavirusu arba susidariusių antikūnų kiekį organizme po Covid-19 skiepo.

Per kiek laiko gaunami tyrimo rezultatai? Per 5 darbo dienas.

Kada tikslinga atlikti tyrimą? Tyrimą tikslinga atlikti po 2–3 savaičių po simptomų atsiradimo arba po Covid-19 skiepo.

 

 

 

 SLAUGOS PASLAUGOS NAMUOSE

UAB „Lazdijų sveikatos centras“ teikia slaugos paslaugas namuose Lazdijų rajono savivaldybės gyventojams, kurie yra prisirašę prie pirminę sveikatos priežiūrą teikiančių  įstaigų: UAB „Lazdijų sveikatos centras“, VšĮ „Lazdijų savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centras“, A. Vaišnoro IĮ ir UAB „Gilona“. Su visomis įstaigomis yra pasirašytos bendradarbiavimo sutartys. Taip pat yra pasirašyta bendradarbiavimo sutartis ir su VšĮ Lazdijų socialinių paslaugų centru dėl socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir teikimo. Slaugos paslaugos namuose – tai licencijuojamos asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos paciento namuose, siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą. Paslaugomis naudotis gali visi pageidaujantys, kuriems sunku savimi pasirūpinti, reikalinga pagalba palaikant gerą sveikatos būklę ar asmens higieną.

PASLAUGOS TEIKIAMOS NEMOKAMAI JEI ATITINKATE SVEIKATOS APSAUGOS MINISTERIJOS NUSTATYTUS KRITERIJUS.

NEMOKAMAS, T.Y. APMOKAMAS IŠ PSDF LĖŠŲ SLAUGOS PASLAUGAS NAMUOSE GALI GAUTI ŠIE PACIENTAI:

  1. vaikai, turintys negalią, t. y. asmenys iki 18 metų, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra nustatytas nesavarankiškumo lygis ir pripažintas sunkus ar vidutinis neįgalumo lygis;
  2. suaugę asmenysturintys negalią, t. y. asmenys, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų, reglamentuojančių neįgaliųjų socialinę integraciją, nustatyta tvarka yra nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis arba pirmojo lygio specialusis nuolatinės priežiūros poreikis;
  3. senyvo amžiaus asmenys, t. y. senatvės pensijos amžių sukakę asmenysdėl amžiaus iš dalies ar visiškai netekę gebėjimų savarankiškai rūpintis savo asmeniniu gyvenimu ir dalyvauti visuomenės gyvenime bei sergantys lėtinėmis ligomis, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo. Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis gydytojas arba šeimos gydytojas, arba slaugytojas;
  4. pacientai, kuriems po gydymo stacionare dėl somatinių ligų ir pažeidimų nustatytas bendras funkcinis sutrikimas, kai jiems nustatytas Bartelio indeksas yra iki 61 balo, ir kurie kasdieniame gyvenime yra visiškai priklausomi arba beveik visiškai priklausomi nuo kitų žmonių pagalbos (turi būti pateikta užpildyta Bartelio indekso nustatymo lentelė su išvada). Bartelio indeksą nustato pacientą gydantis ir išrašantis iš stacionaro gydytojas arba šeimos medicinos paslaugas teikiantis gydytojas, arba slaugytojas;
  5. pacientai, kuriems yra atlikta tracheostoma ar gastrostoma ir būtinas gleivių išsiurbimas iš kvėpavimo takų. Tik turint stacionaro gydytojo siuntimą, kuriame nurodyta, kad paciento artimieji stacionaro gydytojo yra apmokyti prižiūrėti pacientą.

Kur kreiptis?

Ambulatorinės slaugos paslaugos namuose pacientams teikiamos nemokamai, jos finansuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis. Dėl ambulatorinių slaugos paslaugų namuose nurodytiems paslaugų gavėjams ar jų atstovams prašome susisiekti su savo šeimos gydytoju ar su juo dirbančiu slaugytoju. Šeimos gydytojas ar slaugytojas užpildys slaugos poreikių klausimyną ir nustatys ar reikalingos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose. Jeigu reikalingos ambulatorinės slaugos paslaugos namuose, užpildys siuntimą slaugos paslaugų namuose  komanda.
Jau per pirmąjį apsilankymą paciento namuose komandoje dirbančios slaugytojos įvertins jo sveikatos būklę, savirūpos galimybes, nustatys slaugos paslaugų poreikį. Po to kartu su pacientu ar jo artimaisiais sudarys slaugos ir priežiūros planą. Pacientui bei jo artimiesiems bus palikti ambulatorines slaugos paslaugas namuose teikiančios komandos narių kontaktiniai duomenys. Jei slaugytojas, lankydamasis pas pacientą namuose, pastebės jo sveikatos būklės pokyčių, dėl kurių gali prireikti kitų specialistų pagalbos, jis apie tai būtinai informuos paciento šeimos gydytoją.
Slaugos paslaugas pacientų namuose teikiančios komandos nariai pasiruošę nuoširdžiai bendradarbiauti su Lazdijų socialinių paslaugų centru, seniūnijų socialinio darbo organizatoriais ir tuoj pat pranešti šiems, jei pastebės, jog žmogui reikia ne tik slaugos, bet ir socialinių paslaugų.

Kas teikia paslaugas?

Ambulatorinės slaugos paslaugas teikia specialistų komanda:

1. slaugytojas, kuris savarankiškai vertina paciento sveikatos būklę, savirūpos galimybes, atlieka slaugos veiksmus pagal savo kompetenciją. Taip pat slaugytojas pagal gydytojo paskyrimą atlieka injekcijas, lašinės prijungimą, priežiūrą ir lašinę infuziją kateteriu; paima kraują, šlapimą ir kita laboratoriniams tyrimams; atlieka elektrokardiogramą, žaizdų priežiūrą, pragulų profilaktiką ir priežiūrą, dirbtinių kūno angų priežiūrą (stomų priežiūrą), matuoja AKS, pulsą ir kita;

2. slaugytojo padėjėjas – vykdo pragulų profilaktiką, atlieka temperatūros, spaudimo, pulso matavimus ir registravimus, atlieka antropometrinius matavimus, padeda užtikrinti asmeninės higienos poreikius (pvz.: prižiūri burnos ertmę, padeda pacientui nusiprausti, naudotis tualetine kėde ir pan.), pagal slaugytojo paskyrimą lašina lašus, padeda tvarstyti prižiūri lašelinės infuzijos eigą  ir kt.

3. kineziterapeutas, atsižvelgdamas į paciento sveikatos būklę bei gydytojo paskyrimus, įvertina ir gydo raumenų, sąnarių ir nervų funkcijos sutrikimus, taikydamas kineziterapijos procedūras, kurios padeda palengvinti judesius ir atstatyti sutrikusią funkciją, sumažinti skausmą, padidinti judėjimo galimybes. Kineziterapeutas taip pat moko pacientą ir padeda prisitaikyti prie naujos situacijos, kai judėjimo funkcijos sutrinka po ūmios ligos ar traumos.

4. Į komandą gali būti pasitelkiamas: psichologas, psichikos slaugytojas, ergoterapeutas.

Specialistai ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikia pagal Lietuvos medicinos normoje nurodytas kompetencijas.

Detalesnė informacija tel. 8 620 69554